Bitcoin a Ethereum

Zájem o kryptoměny dále roste v roce 2017 díky velké nabídce a současně poptávce z Číny a Japonska. V souvislosti s tímto trendem také roste zájem investorů o produkty, které umožňují spekulovat na pohyb ceny Bitcoinu, původní a nejznámější kryptoměny, a také měny Ethereum. 

Nové ETNs

Saxo Bank nově nabízí obchodování Bitcoinu a Etherea pomocí dvou burzovně obchodovaných certifikátů (ETNs - Exchange Traded Notes), vytvořenými tak, aby jejich cena sledovala cenové pohyby Bitcoinu, resp. Etherea proti americkému dolaru (BTC/USD).

"Bitcoin Tracker One" je obchodován ve švédských korunách a "Bitcoin Tracker EUR" je obchodován v eurech. Obdobně "Ethereum Tracker One" je obchodován ve švédských korunách a "Ethereum Tracker EUR" je obchodován v eurech. Produkty jsou vydány společností XBT Provider AB a obchodovány na burze Nasdaq OMX ve Stockholmu. Klienti TraderGO mají tituly automaticky k dispozici v obchodní aplikaci TraderGO, pokud mají aktivní obchodování akciových titulů. 

Jak nalézt Bitcoin a Ethereum v aplikaci TraderGO? 

Nejsnazší způsob jak najít tyto produkty je zadat "bitcoin" nebo "ethereum" přímo do vyhledávacího pole v záhlaví obchodní aplikace, viz obrázky níže. 

bitcoin

 

 

  

 

 

Na zpravodajském webu www.TradingFloor.com pak naleznete aktuální zpravodajství a články související s kryptoměnami. 

Několik základních informací: 

Typ produktu: Certifikát (Exchange Traded Note)
Označení:

BITCOIN_XBT:xome (SEK) / BITCOIN_XBTE:xome (EUR)

ETHEREUM_XBT:xome (SEK) / ETHEREUM_XBTE:xome (EUR)

Burza: Nasdaq (Stockholm)
Emitent: XBT Provider AB (publ)
Podkladové aktivum: Bitcoin nominovaný v USD / Ethereum nominované v USD
Finanční páka:  1:1
Expirace: bez expirace (Open-ended)
Poplatek za správu: 2,5 % (p.a.)
Základní informace: Zde 
Stránky emitenta: Zde

 

 

UPOZORNĚNÍ NA RIZIKA

Jedná se o rizikovou investici. Před investováním se ujistěte, že rozumíte rizikům souvisejícím s obchodováním ETNs produktů, včetně kreditního, likvidního a tržního rizika.