Obchodování Bitcoinů

Zájem o kryptoměny dále roste v roce 2017 díky velké nabídce a současně poptávce z Číny a Japonska. V souvislosti s tímto trendem také roste zájem investorů o produkty, které umožňují spekulovat na pohyb ceny Bitcoinu, původní a nejznámější kryptoměny. 

Nové ETNs

Saxo Bank nově nabízí obchodování Bitcoinu pomocí dvou burzovně obchodovaných certifikátů (ETNs - Exchange Traded Notes), vytvořenými tak, aby jejich cena sledovala cenové pohyby Bitcoinu proti americkému dolaru (BTC/USD).

"Bitcoin Tracker One" je obchodován ve švédských korunách a "Bitcoin Tracker EUR" je obchodován v eurech. Oba produkty jsou vydány společností XBT Provider AB a obchodovány na burze Nasdaq OMX ve Stockholmu. Klienti TraderGO mají tituly automaticky k dispozici v obchodní aplikaci TraderGO, pokud mají aktivní obchodování akciových titulů. 

Jak nalézt Bitcoin v aplikaci TraderGO? 

Nejsnazší způsob jak najít tyto nové produkty je zadat "bitcoin" přímo do vyhledávacího pole v záhlaví obchodní aplikace, viz obrázek níže. 

bitcoin

 

 

 

 

 

 

Na zpravodajském webu www.TradingFloor.com pak naleznete aktuální zpravodajství a články související s kryptoměnami. 

Několik základních informací: 

Typ produktu: Certifikát (Exchange Traded Note)
Označení: BITCOIN_XBT:xome (SEK) / BITCOIN_XBTE:xome (EUR)
Burza: Nasdaq (Stockholm)
Emitent: XBT Provider AB (publ)
Podkladové aktivum: Bitcoin nominovaný v USD
Finanční páka:  1:1
Expirace: bez expirace (Open-ended)
Poplatek za správu: 2,5 % (p.a.)
Základní informace: Zde
Stránky emitenta: Zde


 

UPOZORNĚNÍ NA RIZIKA

Jedná se o rizikovou investici. Před investováním se ujistěte, že rozumíte rizikům souvisejícím s obchodováním ETNs produktů, včetně kreditního, likvidního a tržního rizika.