BREXIT

Informace Saxo Bank o opatřeních v souvislosti s referendem o vystoupení Spojeného království Velké Británie a Severního Irska z Evropské unie (tzv. Brexit).

(Informace se Vás přímo netýká, pokud obchodujete pouze nemaržové produkty) 

 

Aktualizace 27. června 2016

V souvislosti se stabilizací trhů po zveřejnění výsledků britského referenda Saxo Bank snižuje maržové požadavky u většiny investičních nástrojů na původní hodnoty, ke dni 27. června, v 18:00 hodin (SEČ).

Aktuální výši maržových požadavků pro konkrétní investiční nástroj najdete na svém účtu BrokerjetGO, pod záložkou Účet, Obchodní podmínky. 

_______________________________________________________________________________________

Sdělení společnosti Saxo Bank (informativní překlad, originál textu naleznete zde):

Dne 23. června 2016, bude pořádáno referendum o setrvání Spojeného království v EU (Brexit), které vytvoří podmínky pro výrazné tržní pohyby, včetně možnosti významných cenových skoků a nedostatečné likvidity.

Saxo Group zvyšuje, za účelem ochrany klientů, v dostatečném předstihu před referendem maržové požadavky pro obchodování. Pracujeme s vědomím nejlepšího zájmu svých klientů a chceme Vás tímto pomoci chránit před případnou vysokou volatilitou a rychlými pohyby cen, které se mohou na trhu objevit v období do, ale také po oznámení výsledků této události.

Ve čtvtek 16. června v 10:00 hodin (SEČ), budou dočasně změněny maržové požadavky následujících instrumentů:

Měny

Akcie a indexy

GBP

UK indexové CFDs

EUR

Evropské indexové CFDs (např. Dax, EU50, aj.)

CHF

UK akciové CFDs

JPY

UK akciové opce

XAU (zlato)

UK akcie

 

Vezměte prosím na vědomí, že mohou následovat další navýšení nebo jiné omezení mající vliv na tyto trhy. Budeme vždy usilovat o to, abyste byli informováni o případných změnách, jakmile to jen bude možné.

Ujistěte se, pokud držíte otevřené pozice na některém z dotčených trhů, že budete schopni držet tyto pozice i v případě navýšení maržových požadavků.  

Uvědomte si, že v případě, kdy se bude tržní likvidita výrazně měnit, nemusí být vždy k dispozici obchodování z živých kotací (tzn. zelené / žluté ceny), jelikož budou prioritně vypořádávány dříve zadané příkazy. Doporučujeme, abyste se kromě tržních, podrobně seznámili i s ostatními typy obchodních příkazů.

Zvažte prosím, umístění obchodního příkazu v dostatečném předstihu před konáním referenda. Rádi bychom Vám také připomněli, že:

  • U pokynů typu „Trh“ není zaručeno, že budou uskutečněny za zadanou cenu. Budou vypořádány za nejlepší cenu dostupnou na trhu při zpracování.
  • Stop loss příkazy jsou převedeny na tržní, jakmile je aktivována jejich limitní podmínka. Není zaručeno, že budou realizovány na Vaší, předem definované Stop loss úrovni. Nedostatečná likvidita může vést ke značnému prokluzu v realizaci stopových pokynů.

Nákup opcí (např. Put opce k zajištění dlouhých a Call opce k zajištění krátkých pozic) může být vhodným způsobem zajištění v období tržní nejistoty, jako je například Brexit hlasování, protože realizační cena je stanovena předem. Kromě toho můžete najít celou řadu obchodních strategií zaměřených na řízení rizika a volatility na našich speciálních stránkách věnovaných Brexitu ( pouze v angličtině - special UK EU referendum page) . Zde také můžete sledovat novinky související s touto významnou událost.

 

Maržové požadavky platné od 16.6.2016 10:00 (SEČ), tak jak byly známy k 6.6.2016.

Berte prosím na vědomí, že se tyto údaje mohou kdykoliv změnit. Aktuální údaje naleznete vždy na stránkách společnosti Saxo Bank
zde

 

Měna FX

Upravená vstupní marže od:

GBP

7%

EUR

3%

CHF

3%

JPY

3%

XAU

4%

 

Indexové CFDs

Upravená marže:

UK indexy

8%

Evropské indexy

5%

Všechny akciové instrumenty obchodované ve Spojeném království s koeficientem 2 a 3 budou upraveny na koeficient 4. Maržové požadavky a akciový kolaterál bude upraven následovně:

CFDs akciové opce

Upravená marže

UK akciové CFDs

15%

UK akciové opce (Out-of-the-money)

15% (minimum)

UK akciové opce (In-the-money)

25%

 

Akcie

Kolaterál

UK akcie

50%

 

V případě dalších dotazů, prosím, kontaktujte klientskou linku brokerjet

(+420 956 785 777, help@brokerjet.cz

 

TIP

Britské referendum – Déjà vu? (srovnání 1975 - 2016)