Firmy by na Slovensku podle ministra mohly investovat 1,8 miliardy eur

10.1.2017 17:24

Podnikatelé na Slovensku by mohli v rámci připravovaných projektů investovat v zemi kolem 1,8 miliardy eur (48,6 miliardy korun). Slovenské ministerstvo hospodářství eviduje 66 rozpracovaných investičních projektů, řekl v úterý novinářům ministr hospodářství Peter Žiga.

Bratislava 10. ledna (zpravodaj ČTK) - Podnikatelé na Slovensku by mohli v rámci připravovaných projektů investovat v zemi kolem 1,8 miliardy eur (48,6 miliardy korun). Slovenské ministerstvo hospodářství eviduje 66 rozpracovaných investičních projektů, řekl dnes novinářům ministr hospodářství Peter Žiga.

Zmiňované investice by v případě realizace vytvořily podle ministra 24.000 nových pracovních míst, a to i v regionech s nadprůměrnou nezaměstnaností. Polovina ze zvažovaných projektů se týká rozšíření stávajících kapacit firem, které již v zemi podnikají.

Detaily o investorech Žiga neuvedl. Slovensko v posledních letech přilákalo investory zejména do automobilového a strojírenského průmyslu. Loni začala v zemi budovat svůj závod britská automobilka Jaguar Land Rover. Po dokončení továrny ještě více stoupne podíl automobilového průmyslu na výkonu ekonomiky Slovenska, které je v přepočtu na obyvatele největším výrobcem aut.

Několik dříve ohlášených větších investičních záměrů na Slovensku nakonec nebylo realizováno. Šlo například o investice do výstavby tiskárny na výrobu cenin a dokladů nebo do výstavby závodu na zpracování mléka, na které předchozí jednobarevná vláda premiéra Roberta Fica schválila investiční pobídky.

Na výpis všech článků