Reuters: BMW uvažuje o novém společném podniku v Číně

11.10.2017 17:12

Německý výrobce luxusních automobilů BMW uvažuje o vytvoření společného podniku s čínskou automobilkou Great Wall Motor. Agentuře Reuters to řekl zdroj obeznámený se situací. Akcie Great Wall Motor po zprávě zpevnily o téměř 20 %.

Automobilky podle nejmenovaného manažera BMW zvažují, že otevřou montážní závod ve východočínském městě Čchang-šu. Mluvčí BMW se k této informaci odmítl vyjádřit.

"Jednáme s Great Wall o vytvoření společného podniku na výrobu automobilů v Čchang-šu," uvedl manažer, který si nepřál být jmenován. "Nevím, jak daleko jsme se v práci na této dohodě dostali," dodal. Další zdroj podle Reuters naznačil, že společný podnik s Great Wall by se mohl zaměřovat na vozidla s elektrickým pohonem.

BMW v Číně už provozuje společný podnik s firmou Brilliance China Automotive Holdings. "Naše podnikatelské aktivity související se společným podnikem BMW Brilliance Automotive budu pokračovat podle plánu. Budeme do společného podniku dál investovat a pokračovat v jeho rozvoji," uvedl mluvčí BMW.

Čína je největším automobilovým trhem na světě. BMW tam patří mezi luxusními automobilovými značkami druhé místo za konkurentem Audi z koncernu Volkswagen.

Na výpis všech článků