Nejbohatším Číňanem je šéf developerské firmy Evergrande

12.10.2017 09:31

V čele nejnovějšího žebříčku nejbohatších lidí v Číně, který každoročně sestavuje server Hurun Report, stanul šéf developerské společnosti Evergrande Sü Ťia-jin. Hodnota jeho majetku se odhaduje na 43 miliard dolarů. Proti loňskému roku se zvýšila o zhruba 30 miliard dolarů, hlavně díky prudkému růstu ceny akcií firmy Evergrande.

Sü tak na vedoucí pozici v žebříčku vystřídal realitního magnáta Wang Ťien-lina, šéfa společnosti Dalian Wanda Group. Ten klesl až na pátou příčku, hodnota jeho majetku se snížila o více než čtvrtinu na 23 miliard dolarů. Akcie společnosti Dalian letos výrazně oslabily, protože firma se kvůli vysokému zadlužení stala terčem pozornosti čínských regulačních úřadů a přikročila k prodeji velké časti aktivit v oblasti hotelů a zábavních parků.

Na druhou příčku se letos dostal zakladatel internetové společnosti Tencent Pony Ma, jehož jmění vzrostlo o více než polovinu na 37 miliard dolarů. Třetí místo obsadil šéf a zakladatel internetového obchod Alibaba Jack Ma s majetkem za 30 miliard dolarů.

Žebříček zahrnuje 2000 nejbohatších lidí v Číně. Celková hodnotě majetku osob zařazených do žebříčku se meziročně zvýšila o 12,5 procenta na 2,6 bilionu dolarů, uvedla agentura Reuters.

Na výpis všech článků