ČSA si asi od ukrajinské Windrose pronajmou Airbus A321

12.1.2018 18:12

České aerolinie pravděpodobně zařadí od konce března na celý letní letový řád do své flotily Airbus A321. Pronajmou si jej včetně pilotů od ukrajinské společnosti Windrose Aviatiation. Lety s daným typem letadla jsou už v letovém řádu. Uvedl to internetový deník Zdopravy.cz.

Mluvčí Českých aerolinií Daniel Šabík serveru pouze potvrdil, že o pronájmu jednají. "Vedeme různá jednání o standardním ACMI pronájmu jednoho letadla na pokrytí provozu v letošní letní sezóně. Jednání nejsou uzavřena, další detaily zatím poskytovat nebudeme," uvedl. Důvodem kontraktu je očekávaná velká poptávka i nedostatek letadel. Jeden z Airbusů A319 ČSA naopak podle leasingové smlouvy v příštích měsících z flotily zmizí.

Podle letového řádu firma chce letoun nasazovat na pět tras - do Bejrútu, Kodaně, Stockholmu a Kyjeva, jednou týdně do Helsinek.

Airbusy Windrose v červeno-zeleném nátěru se už v Praze objevovaly, někdy jako záskok na lince Ukraine International Airways, někdy na charterech pro tuzemské cestovky. Patří stejnému majiteli jako Ukraine International Airlines.

ČSA v současnosti provozují jeden Airbus A330, devět A319 a celkem osm turbovrtulových ATR.

Na výpis všech článků