FANG, nebo BANG?

11.10.2018 18:00

Zapomeňte na FANG, radí známý bloger a hedgeový manažer Jesse Felder. Mnohem lepší investiční příležitostí jsou dnes podle něj akcie BANG.

Felder akcie těžařů zlata Barrick Gold, Agnico Eagle, Newmont Mining a Goldcorp vyzdvihoval již před několika měsíci a stále trvá na svém. Dnes jsou tyto cenné papíry podle některých valuačních ukazatelů nejlevnější za více než dvě dekády.

Akcie Facebooku, Amazonu, Netflixu a Alphabetu jsou naopak nejdražší v historii.

Felder je přesvědčený, že jedním z důvodů je to, že zatímco akcie FANG jsou v průměru zastoupeny ve zhruba 230 burzovně obchodovaných fondech, akcie BANG jsou v průměru jen ve zhruba 50 ETF. Tato statistika je navíc výrazně zkreslená skutečností, že akcie Newmont Mining investoři naleznou ve 187 ETF.

"Potvrzuje se, že akcie zastoupené v množství levných indexových fondů jsou hnány výše hlavně zájmem investorů, nikoli fundamenty. Akcie, o kterých se tolik nemluví, jsou z pohledu ocenění mnohem atraktivnější," říká Felder. Akciím BANG navíc hraje do karet výhled vyšší inflace, která tradičně podporuje zájem o žlutý kov.

Na výpis všech článků