Časté dotazy

Přehled toho, na co se nás nejčastěji ptáte. Pokud nenajdete Váš dotaz, klidně nám ho napište na tradergo@csas.cz nebo volejte +420 956 785 777.

 

 • Ceny a poplatky - jaké jsou a kde je najdu?

  Všechny informace o cenách najdete zde nebo v položce menu "O nás" a odkazu "Ceníky".

  Zavřít
 • Formuláře a dokumenty - kde je najdu?

  Všechny formuláře a dokumenty najdete v položce menu "O nás" a nebo kliknutím zde.

  Zavřít
 • Bankovní spojení - kde ho najdu?

  Bankovní spojení najdete například v položce hlavního menu "Průvodce" pod odkazem "Jak si převedu peníze?" nebo zde.

  Zavřít
 • Margin Call - na co si dát pozor

  Při obchodování pákových produktů na marži je pro otevření a držení pozice využita část vlastních peněžních prostředků a část cizích. Vlastní prostředky slouží jako kolaterál pro krytí držené pozice. Pokud jsou na účtu jen prostředky ve výši odpovídající požadovanému kolaterálu (například z důvodu růstu nerealizované ztráty), využití marže je 100 % a je vygenerován Margin Call. Vygenerování Margin Call je možné předejít včasným uzavřením maržové pozice nebo doplněním kolaterálu - vkladem peněžních prostředků.  

  Pozor, při využití marže nad 100 % může Saxo Bank kdykoliv přistoupit k uzavření maržových pozic v celém objemu, jako je uvedeno v Obchodních podmínkách služby, podrobně také například zde.   

  Zavřít
 • Jak mohu zrušit smlouvu?

  Výpověď smlouvy je možné zaslat e-mailem na adresu TraderGO@csas.cz, a nebo poštou na adresu ČS,a.s., útvar 3810, Budějovická 1518/13a, 140 00 Praha 4. Podpis na výpovědi nemusí být ověřen.

  Zavřít
 • Jak danit výnosy z cenných papírů?

  Součástí služby TraderGO nejsou služby daňového poradenství.
  Jako podklady pro daňové účely slouží výpisy z účtů včetně konfirmací o provedených obchodech a obdržených dividendách, které najdete za libovolné období přímo ve své obchodní aplikaci. Další informace ohledně daňového přiznání naleznete zde

  Zavřít
 • Mám v aplikaci peníze - jak si je odvedu?

  K převodu peněžních prostředků z účtu TraderGO použijte peněžní modul, který naleznete přímo v obchodní platformě v části Účet / Peněžní transakce / Výběr peněz.

  Zavřít
 • Platím za evidenci / správu cenných papírů?

  Ano, aktuální sazbu poplatku najdete v sekci Ceníky.

  Zavřít