Analýzy a reporty

Ocenění akciových titulů

U většiny akciových titulů najdete na svém obchodním účtu TraderGO analytický výhled, který je tvořen průměrnými hodnotami roční cílové ceny, dividendového výnosu, poměrových ukazatelů P/E a P/B ratio a samozřejmě aktuálního investičního doporučení. 

Podrobnější analýzy najdete v instalovatelné verzi TraderGO, pod záložkou Zprávy a výzkum, Akciová analýza.

 

Investiční doporučení u komodit a měn 

Například investiční doporučení k nákupu pšenice, s uvedením označení kontraktu, úrovní vstupu, výstupu a maximálním rizikem Stop Loss. Klienti s reálným obchodním účtem si mohou nastavit zasílání těchto analýz na zpravodajském webu TradingFloor.

 

Modelové portfolio SaxoStrats

Analytický tým Saxo Bank denně připravuje analýzy nejrůznějších aktiv v rámci služby SaxoStrats. Pro investory do akcií je vytvořeno modelové akciové portfolio, kombinující krátkodobé a dlouhodobé investice, spekulaci na růst i pokles a zajištění pomocí akciových indexů. Reporty s aktualizací portfolia jsou zasílány zpravidla několikrát týdně.

 

TIP

Víte, že na webu www.tradingfloor.com mohou klienti s reálným účtem TraderGO sledovat obchodování jiných klientů Saxo Bank, včetně aktuálně držených pozic a celkového výnosu jejich účtu? 

Klienti s reálným obchodním účtem TraderGO mohou využívat pravidelné tržní analýzy a reporty, které jsou zasílány bezplatně.

 

Objednání analýz České spořitelny je možné na stránkách www.investicnicentrum.cz . Nejprve je nutné se zaregistrovat(postup najdete zde) a následně si můžete objednat tyto analýzy 

 

 

Zasílání analýz a reportů Saxo Bank je možné objednat na stránkách Saxo Bank www.tradingfloor.com . Nejprve je nutné se přihlásit / zaregistrovat(přihlásit se můžete přihlašovacími údaji k reálnému účtu TraderGO). Následně si snadno nastavíte zasílání reportů na email kliknutím na "Follow" u požadované služby nebo analýzy vybraného analytika, viz obrázek níže. 

 

V nabídce jsou reporty a komentáře přibližně desítky analytiků dle jednotlivých oblastí(akcie, komodity, měny, opce, futures...) a analýzy modelových portfolií včetně investičních doporučení.

Například tým #SaxoStrats vydává denní analytický report s komentářem k aktuálně nejvýznamnějším situacím na jednotlivých trzích. 

 

 

Ranní komentář "Morning Call"

Každý pracovní den v 8.40 je pro vás připraven krátký souhrn aktuálních informací z finančních trhů ve formě videokomentáře, v návaznosti na předchozí obchodní seanci a s výhledem na aktuální den. Odkaz na videokomentář (http://MorningCall.saxo) najdete přímo v Chatu na Vašem obchodním účtu (instalovatelná verze) nebo je součástí ranního přehledu zaslaného na email. Během dne odkaz vede na záznam videokomentáře. 

TIP

Víte, že analýzy jsou vytvářeny pro krátkodobé i dlouhodobé investování, a také pro intradenní spekulace?   

Pro obchodování v TraderGO můžete využít profesionální nástroje k technické či fundamentální analýze.

 

Technická analýza

K technické analýze je možné využít přibližně čtyřicet technických indikátorů ve webové verzi obchodní aplikace a více než šedesát indikátorů v instalované verzi. Indikátory lze libovolně editovat a vzájemně kombinovat mezi sebou, tedy například zobrazit klouzavý průměr z RSI nebo jiného indikátoru.

 

Pokud začínáte s technickou analýzou, podívejte se na sérii vysvětlujících článků na našem webu v sekci Vzdělávání, Technická analýza.

  

Fundamentální analýza

Fundamentální analýza a specifické vyhledávání akciových titulů je možné pod záložkou Zprávy a výzkum. Analytický nástroj mohou využívat klienti TraderGO bezplatně, avšak je nutná aktivace služby pod záložkou Účet, Předplatné, Nastavení předplacení, Analysis.

 

 

Vyhledávání akcií - Stock Screener

Obchodní aplikace TraderGO umožňuje filtrovat akciové společnosti podle několika desítek parametrů. Můžete tak například vyhledat jen akciové tituly z konkrétního odvětví a dividendovým výnosem přes 5 % nebo nezadlužené společnosti s nákupním doporučením a cílovou cenou o požadovanou míru nad aktuální. 

 

Analýza fundamentu

Data k analýze fundamentu konkrétní akciové společnosti naleznete v instalované verzi aplikace, pod záložkou Zprávy a výzkum, Akciová analýza. 

V reportech lze nalézt základní informace o společnosti, přehled základních ukazatelů, investice manažerů společnosti, historická data a výhledy většiny fundamentálních ukazatelů jako jsou například tržby, zisky, ziskové ukazatele EBIT, EBITDA, cash flow, poměrové ukazatele P/E, P/B, EBIT/EBITDA margin, porovnání s ukazateli konkurenčích společností, a mnoho dalších.

 

   

 

TIP

Několik vybraných reportů akciových společností si můžete prohlédnout i v rámci demoúčtu TraderGO, v sekci Grafy. Jedná se například o analýzy společností Apple, Microsoft, Siemens a dalších.

Pro své obchodování můžete využívat nejrůznějších analýz analytického týmu České spořitelny a Saxo Bank.

 

Analytický tým České spořitelny denně připravuje tržní analýzy nejrůznějších oblastí. 
Analýzy jsou zdarma k dispozici na portále  www.investicnicentrum.cz . Po registraci můžete využít jejich zasílání přímo do své emailové schánky. V případě  zájmu se podívejte na  návod objednání analýz .

 

Analytický tým Saxo Bank své analýzy a reporty zveřejňuje na webu  www.tradingfloor.com Klienti si mohou po registraci nastavit zobrazení požadovaných analýz ve vlastním analytickém okně "Dashboard", nebo jejich zasílání na email(postup najdete v sekci " Pravidelné analýzy ").

 

Na Trading Floor se můžete jednoduše přihlásit přihlašovacími údaji do reálného účtu BrokerjetGO.

--->  

TIP

Víte, že se pravidelně konají webináře s analytiky České spořitelny(www.tradergo.cz) i Saxo Bank(www.tradingfloor.com)?