Obchodní aplikace TraderGO

TraderGO je moderní profesionální obchodní aplikace, umožňující obchodovat nejrůznější aktiva jako jsou akcie, komodity, měny, opce, futures, CFDs nebo dluhopisy, více o produktech zde. Lze spekulovat na růst i pokles ceny aktiva. Přístup na obchodní účet TraderGO je možný prostřednictvím nejrůznějších zařízení (telefon, tablet, počítač) 24 hodin denně, což jsou i obchodní hodiny některých trhů. Aplikaci je možné vyzkoušet formou demoverze. Níže najdete 10 kroků pro seznámení s TraderGO.  

1. Webová a instalovatelná verze aplikace TraderGO

K obchodování na reálném účtu (nebo v demoverzi) můžete použít základní webovou nebo pokročilou instalovatelnou verzi obchodní aplikace TraderGO

Webová verze – přihlášení je možné pod odkazem login.tradergo.cz

Instalovatelná verze – instalaci aplikace spustíte pod odkazem zde
Po dokončení instalace najdete na ploše svého monitoru ikonu TraderGOikona BJGO, kterou se přihlásíte do svého účtu.

K dispozici jsou také aplikace pro mobilní telefon a tablet, iOS nebo Android .

Pozor! Prostředí aplikace zobrazené v různých zařízeních může být odlišné. Základní prostředí je ve webové verzi, stručnější prostředí je v mobilní verzi a velmi pokročilé prostředí v instalované verzi TraderGO.

2. Investiční produkty

TraderGO umožňuje spekulovat na růst a pokles nejrůznějších aktiv, většinu je možné obchodovat i s využitím finanční páky a z libovolného měnového účtu.

Podrobný popis produktů najdete na webu TraderGO, v sekci Nabídka produktů.

Konkrétní investiční nástroj(akcie, index, komoditu...) najdete ve vyhledávači vyhledání inv.nástrojepřímo ve Vaší obchodní aplikaci, například podle části názvu aktiva. Pro rychlou orientaci mezi nástroji je každý označen příslušným symbolem:

 

Pozor! Pokud se Vám nedaří vyhledat produkty CFDs, Forex, Futures a jiné, pravděpodobně jste si tyto produkty zatím neaktivovali. Můžete to provést v Nastavení, pod záložkou Produkty.

3. Peněžní podúčty

K obchodování v aplikaci TraderGO můžete využívat jeden hlavní peněžní účet a případně další peněžní podúčty v různých měnách. Minimální výše počátečního vkladu není stanovena. 

Pozor! Pokud využíváte více peněžních podúčtů, při zadávání pokynu se vždy ujistěte, že jste zvolili požadovaný peněžní podúčet. Automaticky je totiž vždy přednastaven hlavní peněžní účet.

Pozice je vázaná přímo k jednomu měnovému účtu, a tudíž uzavření pozice je možné jen na peněžní účet, ze kterého byla pozice otevřena. Např. při otevření pozice v měně USD, která je otevřena z CZK peněžního účtu, je možné ji uzavřít pouze opět na CZK peněžní účet. Před otevřením pozice můžete na daný peněžní účet převést peněžní prostředky z jiného peněžního účtu v rámci obchodní aplikace(měnová konverze), což provedete v aplikaci pod záložkou Účet/Peněžní transakce. 

Na peněžní účet, na kterém je pozice otevřena, je také případně vyplácena akciová dividenda. 

Vklad i výběr peněžních prostředků je prováděn bezhotovostně, jako zahraniční mezibankovní převod* nebo platba kartou. Pokyn k výběru peněz z Vašeho obchodního účtu TraderGO zadáváte přímo v obchodní aplikaci. Podrobný postup najdete na webu TraderGO, v sekci Bankovní spojení.  

* Vklady CZK z účtu České spořitelny na účet Saxo Bank a výběry všech měn z účtu Saxo Bank na účet České spořitelny jsou prováděny zdarma. 

Pozor! Saxo Bank neprovádí platby třetích stran (včetně rodinných příslušníků), převody je nutné provádět jen z/na bankovní účet vedený na stejného majitele.

4. Konfirmace, výpisy, reporty

Obchodní aplikace TraderGO nabízí celou řadu podrobných výpisů a reportů Vašich obchodů. Najdete je pod záložkou Účet, Reporty.

Výpisy je zpravidla možné zobrazit za požadované období a dle příslušného měnového účtu a následně si je uložit ve formátu PDF nebo pro další analýzu v tabulkovém formátu Excel.

Pozor! Obchodní aplikace TraderGO nezasílá žádné výpisy nebo konfirmace obchodů na e-mail. Jsou vždy volně ke stažení přímo v aplikaci. 

5. Data v reálném čase, hloubka trhu

Pro své obchodování můžete využít data z burz v reálném čase, včetně hloubky trhu a nástroje pro analýzu akcií Stock Screener a Equity Research.

Data je možné upsat pod záložkou Účet, Předplatné.

Data v reálném čase můžete využít pro většinu světových trhů (XETRA Praha od 2,5 EUR měsíčně, XETRA Vídeň od 2 EUR měsíčně, NYSE a NASDAQ od 1 USD měsíčně, Deutsche Boerse od 6 EUR měsíčně).  

Aktivním obchodníkům nabízíme data v reálném čase zdarma (při provedení 4 a více obchodů na dané burze za měsíc je poplatek za reálná data v následujícím období připsán zpět na účet).

6. Obchodní podmínky produktů

Obchodní podmínky každého produktu naleznete přímo v obchodní aplikaci v sekci Účet/Obchodní podmínky.

Následně si již zvolíte Vámi požadovaný instrument a zobrazí se konkrétní obchodní podmínky produktu.

7. Technická analýza

Nástroje technické analýzy jsou k dispozici přímo v grafu daného instrumentu pod tlačítkem Přidat studii.

TraderGO nabízí několik desítek technických indikátorů, které lze také vzájemně kombinovat(klouzavý průměr z RSI a jiné).

Pro vysvětlení základních pojmů technické analýzy, můžete využít například prezentace na Investičním webu, která je k dispozici zde 

8.Fundamentální analýza

Fundamentální ukazatele pro většinu obchodovatelných akcií jsou ve webové aplikaci k dispozici pod grafem akcie. 

      

V instalovatelné verzi potom pod záložkou Zprávy a výzkum, Akciová analýza.  

Mimo základních finančních ukazatelů společností jsou k dispozici také informace o vnitřních obchodech managementu s vlastními akciemi, výplatě dividend a nebo vývoji průměrných investičních doporučení. 

9. Trademaker, investiční doporučení

V instalované verzi TraderGO jsou k dispozici investiční doporučení, pravidelně poskytované několika analytickými společnostmi. Je možné je zobrazit přímo v Chatu, nebo pod záložkou Účet, TradeMaker.

                   

Investiční doporučení jsou generovány zpravidla na základě technické analýzy pro akcie, akciové indexy, komodity a měny.

Každé doporučení je podloženo grafem, zdůvodněním očekávané situace a předvyplněným tiketem pro rychlejší zadání obchodu.

 

10. Tradingfloor

Klienti TraderGO mají přístup k informačnímu webu Tradingfloor. Zde jsou zveřejňovány pravidelné komentáře a analýzy trhů a především zde můžete v reálném čase sledovat obchodování dalších investorů. Do Trading Floor se přihlásíte stejnými přihlašovacími údaji jako do živého účtu TraderGO, na www.tradingfloor.com 

Demoverze TraderGO  Otevřít účet

TIP

Víte, že s TraderGO můžete spekulovat na pokles cen většiny akcií (tzv. short selling) prostřednictvím prodeje akciových CFDs? Vyzkoušejte si nanečisto v demoverzi.