Obchodní aplikace TraderGO

Jste příležitostný investor nebo ostřílený obchodník? Pro každého máme ten správný nástroj. Odhalte bezedné možnosti aplikace TraderGO od Saxo Bank A/S. 
Vyzkoušejte si aplikaci v nezávazné demoverzi zde.

Dokonalé grafy

 

Aplikace umožňuje pracovat s grafy vývoje cen jako nikdy předtím. Grafy si můžete přizpůsobovat svým nejžhavějším představám. Jste milovník technické analýzy? Tak to už nikdy nebudete chtít pracovat s grafy jinde. Chcete podložit proč?

 

 

Pokyny přímo z grafu

Přímo v grafu uvidíte své pokyny. Snadno je udržíte pod kontrolou. Ovládát je stačí pouhým kliknutím myši a tažením.

 

 

Zobrazení více nástrojů najednou

Chtěli jste někdy vidět vývoj 2 akcií najednou v 1 grafu? Nebo akcie a akciového indexu? Není lepšího nástroje na vizualizaci vzájemné závislosti.

 

 

Kreslení přímo do grafu

Spojujte dna, označujte vrcholy. Hledejte hladiny rezistence a podpory. Prostě si kreslete jak se vám jen zachce.

 
 

 

50+ vestavěných technických indikátorů

Klouzavé průměry, trendové indikátory, cenové oscilátory, vývoje objemů obchodů... Každý si navíc můžete modifikovat podle sebe. My to umíme, jestli to využijete je na vás.

 

 
 

Založit účet    Vyzkoušet v demoverzi

Pomůcky pro Vaše obchodování

 

Chytré pokyny (Typy pokynů)

Opravdu chcete nakupovat za aktuální cenu na trhu? Zadávejte raději chytré pokyny, které vám můžou pomoci v době, kdy to nejvíc potřebujete – v době, kdy nesedíte u svého PC.

S touto aplikací můžete nastavit pokyny a vystavit je na trh, kde budou čekat. Nebo nastavit pokyny s podmínkou, která při splňění odešle další přednastavené pokyny. Takže i když nebudete zrovna u PC, můžete mít své obchody pod kontrolou.

 

Finanční kalendář a zpravodajství

Přímo v aplikaci naleznete vždy nejaktuálnější kalendář událostí, které hýbou trhy. Takže ať už bude hovořit ten či onen prezident, hovořit centrální banka nebo statistický úřad bude zvěřejňovat své poznatky. Budete to mít hezky po ruce.

Investice jsou hlavně o očekávání. Pokud data nepotvrdí očekávání, vyvolává to obvykle reakci trhu. Takže to nejlepší na finančím kalendáři je to, že u mnoha událostí uvidíte, jaké hodnoty trh očekává a posléze o kolik se zmýlil. K tomu máte přístup ke zpravodajství v angličtině z celého světa, ve kterém můžete filtrovat podle nejrůznějších kritérií.

 

Stock screener (Vyhledání vhodných akcií)

 

Efektivní cesta jak si vybrat akcie do portfolia. Přímo v aplikaci můžete filtrovat v celosvětové databázi firem. Chcete filtrovat společnosti podle oblasti podnikání? Chcete firmy, kterým rostly zisky? Nebo firmy s ukazatelem P/E u určitých mezích? Přesně to a mnoho dalších možností máte s tímto nástrojem.

 

Jakou mám výhodu s tímto nástrojem?

 1. Snadno vyfiltruji firmy z více než 19000 akcií na 36 světových burzách
 2. Filtrovat můžu více než 250+ kritérii od finančích přes oborové až ke geografickým
 3. Můžu si ukládat jednotlivé nastavení a dlouhodobě sledovat jestli některé firmy nově nespadají do mého výběru

 

Equity research (Akciové analýzy)

Poznejte konkrétní společnost efektivně na jednom místě. Přímo v obchodní aplikaci naleznete klíčové informace o dané společnosti jako například, kde by měly být ceny jejích akcií podle finančních analytiků, jejich doporučení (koupit, držet, prodat) a 5 let historických cen akcií s 3 letým výhledem.

 

Jakou mám výhodu s tímto nástrojem?

 1. Bleskově si udělám obrázek o dané společnosti (ušetřím hodiny hledání)
 2. Na jednom místě vidím souhrné info s možností jít postupnědo detailu
 3. Snadno porovnám fundamentální sílu firmy a vývoj ceny jejich akcií
 4. Nebrouzdám nikde po internetu, mám to přímo v obchodní aplikaci

 

 

Přehled účtu, přehled marže a otevřených pozic

Přímo v aplikaci vidíte všechny informace týkající se vašeho obchodního účtu. Detaily a vysvětlení jednotlivých položek najdete zde

Založit účet     Vyzkoušet v demoverzi

Typy pokynů

 1. Trh 
  Pokyn k nákupu/prodeji za nejlepší aktuální cenu na trhu. Některé burzy nepodporují tržní pokyny. V takovém případě Saxo Bank, nebo její partneři změní tržní pokyn na limitní s ohledem na aktuální cenu.

 2. Limit   
  Pokyn s cenou, jež stanovuje maximální cenu nákupu a minimální cenu prodeje, za kterou je investor ochoten obchodovat. Například nákupní pokyn bude vykonán pouze za limitní cenu, či nižší. 

 3. Stopové pokyny 
  Pokyn “Stop” se používá ve chvíli, kdy se investor obává poklesu ceny držené pozice nebo chce nakoupit po dosažení určité ceny. Po dosažení nastavené hodnoty je vygenerován prodejní/nákupní pokyn. Tzn., že pro prodejní pokyn musí být cena nastavena nižší, než je aktuální tržní cena. U nákupního pokynu naopak.

 4. Trailing Stop (Vlečný stop) 
  U prodejního pokynu “Trailing-Stop-Loss” je stop cena nastavena pro prodej pod aktuální tržní hodnotou instrumentu. Trailing-stop má, na rozdíl od obyčejného stop pokynu, cenu určenou v procentuální nebo absolutní vzdálenosti od aktuální tržní hodnoty instrumentu (Vzdálenost k trhu). Při růstu ceny instrumentu se tak stop cena automaticky posouvá proporcionálně vzhůru. Při poklesu ceny se však stop cena nemění. Trailing-Stop nám tak umožňuje snížit riziko velkých ztrát a vydělávat na růstu ceny cenného papíru bez nutnosti neustále sledovat vývoj této ceny.  

  “Krok vlečení” nastavuje citlivost sledování podkladového aktiva. Aby se mohla stopová hranice posunout, musí se jeho cena změnit alespoň o hodnotu kroku vlečení. Fluktuace v ceně menší, než je tato hodnota, tedy nehrají roli. U nákupního pokynu je logika přesně opačná. 

 5. Stop Limit 
  Je kombinací stopového a limitního pokynu. Při prodeji nastavíte hodnotu, která poslouží jako kritérium pro aktivaci pokynu a musí být vždy nižší než aktuální tržní cena instrumentu. Dosáhne-li tržní cena nastavené hodnoty, odešle se na trh pokyn s limitní cenou, což je minimální hodnota, za kterou se má prodejní pokyn realizovat. Při nákupu platí opačná logika.

Všechny typy pokynů vyjma “Market” pokynů mohou mít následující platnost:

 • Denní pokyn - pokud není zrealizován, zruší se na konci obchodního dne
 • Do zrušení - Good Till Cancelled (GTC) – zůstává v systému do uspokojení nebo manuálního zrušení
 • Do data – Good Till Date (GTD) – jeho platnost vyprší po skončení zadaného období

 

 

Obchodování FX a většiny CFD's kontraktů je prováděno formou "exekuce na základě příkazu" (Order Driven Model) 

Tento způsob exekuce pokynů nabízí obchodovatelnou cenu, která je daná na základě poskytnuté likvidity Saxo Bank a současně dodatečné likvidity dostupné z širšího trhu (DMA). Klient má rovněž větší kontrolu nad realizační cenou, neboť může definovat cenovou toleranci pokynu a využít tak případně cenový pohyb ve svůj prospěch. Exekuce na základě příkazu může vést k částečné realizaci pokynu, avšak za normálních tržních podmínek bude tržní pokyn s parametrem IOC (Okamžitě nebo zrušit) proveden ihned a zcela. 

Podrobné informace o zavedení Order Driven Model jsou zde.

TIP

Doporučujeme Vám vyzkoušet pokyny nanečisto v demoverzi TraderGO

100 % kontrola obchodní platformy

 

 

Web, mobil nebo terminál

S naší obchodní aplikací máte možnost ovládat svůj účet přes webový prohlížeč, instalovatelnou aplikaci na PC či také přes mobil a tablet. Reagujte na vývoj trhu kdekoli a kdykoli.

Pomocí různých přístupů máte možnost obchodovat vždy všechny instrumety. 

 • Webovou aplikaci najdete zde
 • Instalovatelnou verzi obchodní aplikace si můžete stáhnout zde.
 • Pro přihlášení přes mobil či tablet použijte aplikaci pro iOS nebo widget pro Android

 

Upravte si aplikaci podle sebe

Chcete sledovat 1 graf nebo 6 grafů najednou? Chcete vidět graf a zároveň hodnotu svých otevřených obchodů? Nebo souhrnné aktuální ceny? To jak bude aplikace vypadat, záleží jen na Vás.

Trefit se do vkusu všech je těžké. Proto přicházíme s možností upravit si rozložení prvků v obchodní aplikaci.

 

Pár příkladů, jak si aplikaci poladíte?

 1. Můžete si vytvořit vlastní záložky například pro každý trh, co sledujete
 2. Každou záložku můžete navrhnout sami, bude na ní jeden nebo několik grafů? Zprávy? Kalendář? Přehled účtu? Přehled pokynů? Kombinace všeho? Kombinace něčeho?


Nejlépe uděláte, když si to zkusíte sami v nezávazné demoverzi zde.

 
 

Přehled o účtu

Přímo v obchodní aplikaci najdete vše o tom, jak si stojíte. Aktuální stav, otevřené obchody, historie všech obchodů i zaplacené poplatky a mnoho dalšího.

 

Co například uvidím v přehledu?

 1. Aktuální a historickou hodnotu zůstatků účtu
 2. Aktuální otevřené obchody a aktuální zisk/ztráta
 3. Všechny transakce na účet i z účtu
 4. Všechny zaplacené ceny za provedené obchody. Nestydíme se za ně, proto u nás nenajdete žádné skryté.
 5. Aktuální využití finanční páky/marže a vše další, co potřebujete vědět o svých investicích

Založit účet     Vyzkoušet v demoverzi

Data z burz v reálném čase s minimálním zpožděním 

 

Jaké kotace jsou živě přenášeny ZDARMA?

Živě a bez zpoždění vidíte aktuální ceny u akciových indexů, měnových párů na forex trhu a u většiny komoditních CFDs .  

Data v reálném čase z burz pro obchodování akcií nebo akciových CFDs jsou ZDARMA, pokud provedete měsíčně alespoň čtyři obchody na dané burze. Jinak jsou tato data zpoplatněna standardně dle cen uvedených v aplikaci. Vracení poplatků probíhá čtvrtletně a automaticky na Váš obchodní účet. 

U ostatních produktů jako např. u jednotlivých akcií jsou data zpožděna zpravidla o 15 minut. V případě potřeby si data pro konkrétní burzu či zpravodajský kanál můžete doobjednat přímo v obchodní aplikaci TraderGO (v živém účtu) viz zde

 

 

Barevné kotace v Trade Ticketu

Barvy v platformě jsou zvoleny tak, aby Vám usnadnily orientaci v kotacích. 

 Zelená – zobrazené ceny jsou aktuální a příslušný pokyn může být ihned uspokojen pro zadaný objem. Zeleně označené ceny jsou k dispozici pro většinu likvidních instrumentů, pro které poskytujeme kotace. Pokud objem přesáhne tzv. “Auto-execution threshold”, cena zežloutne a je nutné požádat o cenu pro příslušné množství. Velikost této hranice pro jednotlivý instrument naleznete přímo v aplikaci v sekci “Obchodní podmínky” – “CFD Stock/Index Instrument List” – pod hlavičkou “Automatic Execution Max. CFDs”.  

Výše této hranice může být nastavena podle Vašeho individuálního požadavku. 


 Žlutá – ceny jsou indikativního charakteru. To znamená, že klient musí buď požádat o kotaci pro příslušný objem (objem je nad hranicí pro automatickou exekuci) nebo zadat limitní pokyn přímo na trh.  

 Fialová – cena na trhu není k dispozici nebo nemůže být zobrazena. Odpovídající trh je buď uzavřen, podkladové aktivum se obchoduje v aukci, nebo se vyskytnul technický problém.  

Zobrazená cena je tou poslední, která byla z daného trhu přijata. V některých případech je možné zadat tržní pokyn, který může být uspokojen, až bude trh otevřen či spojení znovu navázáno.

Založit účet   Vyzkoušet v demoverzi

Obchodní aplikace TraderGO umožňuje jednoduše stáhnout mnoho typů výpisů a konfirmací použitelných například jako podklad pro daňové přiznání. Výpisy je možné vygenerovat za požadované období a dle měnového účtu ve formátu PDF nebo Excel. 

Výpisy TraderGO

Výpisy najdete v obchodní aplikaci TraderGO (webová verze), pod záložkou Účet, Výpisy z účtu. 

V instalované verzi TraderGO je většina výpisů pod záložkou Účet, Účetnictví. 

K dispozici je téměř dvacet různých výpisů (účtu, obchodů, dividend, úroků...). Tyto výpisy je možné exportovat dle měnového účtu a požadovaného období v PDF nebo Excel. 

 

Podklady pro daňové přiznání

TraderGO Vám umožňuje exportovat mnoho různých reportů ve formátu Excel, snadno si tak můžete spočítat Vaši daňovou povinost, kterou uvedete do daňového přiznání (například pohodlně v online daňovém přiznání, které propočítává vaši celkovou daňovou povinost z jednotlivých vstupů, více informací najdete například na webu Daňový portál Finanční správy ČR nebo Ministerstva financí ČR, kde jsou v příslušném pokynu také jednotné kurzy pro přepočet měn za zdaňovací období).

Výpis portfoliakonsolidovaný výsledek Vašich investic například za předchozí rok. 

Dividendy - pro daňové přiznání využijete výpis akciových dividend, které obsahují informaci o výši hrubé a čisté dividendy, resp. použité daňové sazbě. Informaci o zemi, kde byla daň stržena, najdete v detailu dividendy, symbol "i" v řádku dividendy.

Uskutečněné obchody - obchody s akciemi nebo deriváty je možné souhrnně exportovat dle požadovaného období a měnového účtu do excelové tabulky. Následně stačí provést sumy již uzavřených pozic. 

Náklady na obchodování - náklady na evidenci cenných papírů nebo úroky z úvěrů jsou dohledatelné v reportu Výpis z účtu, Úrok nebo Finanční výkaz. Jiné náklady jako financování CFDs nebo forexové rollovery je možné nalézt v dalších samostatných výpisech.

Příchozí a odchozí platby - objem vložených a vybraných peněžních prostředků najdete v přehledu Peněžní transakce, resp. Historie peněžních transakcí v sekci Peněžní převody. 

Výpis z účtu - všechny příchozí a odchozí platby, ale také obchodní transakce a náklady spojené s obchodováním najdete ve Výpisu z účtu v sekci Výpisy z účtu 

 

TIP

Přestože výpisy a konfirmace najdete kdykoliv přímo v obchodní aplikaci TraderGO, doporučujeme Vám výpisy a konfirmace zálohovat na Vašem vlastním zabezpečeném paměťovém médiu. 

Níže jsou uvedeny minimální verze internetových prohlížečů, pod kterými je možné používat obchodní aplikaci TraderGO.

 

Počítačová verze - Windows

 • Google Chrome 44+
 • Internet explorer 11
 • Firefox 45+
 • Edge verze 38+

 

Počítačová verze - Mac

 • Safari - poslední verze
 • Google Chrom - poslední verze

 

Počítačová verze - Chromebook

 • Google Chrome 44+

 

Počítačová verze - Linux 

 • Google Chrome 44+

 

Tablet

 • Google Chrome 48+
 • iOS 9+ nebo Android 4.1+
 • Safari 10
 • Edge 38+

 

Telefon

 • Safari 10
 • iOS 9+ nebo Android 4.1+
 • Google Chrome 48+

 

TIP 

Použití dalších alternativních prohlížečů je možné, funkčnost obchodní aplikace TraderGO však může být omezena. 

O aplikaci

Jde o obchodní platformu našeho dlouhodobého partnera Saxo Bank, kterou Vám nově zprostředkováváme.

Vedle špičkové technologie, nástrojů pro pokročilou technickou analýzu a živých grafů budete mít i nadále k dispozici profesionální klientskou podporu a vzdělávání přímo od nás, společnosti Česká spořitelna.  

Proč Saxo Bank? 

Saxo Bank je plně licencovaná a regulovaná globální banka specializující se na nabídku online obchodování na mezinárodních finančních trzích pro drobné i institucionální klienty. Založena byla v roce 1992, má ústředí v dánské Kodani s provozními kancelářemi v Londýně, Paříži, Ženevě, Curychu, Singapuru, Tokiu a Marbelle a Pekingu.

Saxo Bank byla a je průkopníkem v oblasti vývoje obchodních platforem. Posledním vývojářským počinem je zcela nová obchodní platforma SaxoTraderGO, ve které můžete snadno spravovat své portfolio na jakémkoli zařízení prostřednictvím jednoho účtu. Zobrazit si můžete tržní ceny u více než 30000 instrumentů v podobě akcií, Forex, CFDs, futures, a opcí. Platforma přináší nespočet příležitostí k obchodování bez jakýchkoli složitých operací.

Klienti Saxo Bank mají přístup k průzkumům a analýze trhu Strategického týmu Saxo Bank a k hodnotným externím zdrojům. Tyto informace jsou doplňovány nepřetržitým tokem nových informací od poskytovatelů, jako jsou Dow Jones Newswire nebo Market News International.

Saxo Bank neustále získává hlavní ocenění od předních periodik tohoto odvětví, jako jsou FX Week, Euromoney, Profit & Loss a World Finance. Například v roce 2014 obdržela Saxo Bank již šesté ocenění za nejlepší retailovou FX platformu od časopisu FX Week.

 

Přesvědčte se sami. 

Založit účet     Vyzkoušet v demoverzi