Analýzy a reporty

Investiční doporučení

Ocenění akciových titulů

U většiny akciových titulů z amerického trhu je možné v obchodním účtu TraderGO, v okně Přehled, Analýza, najít u zvolené akcie analytický výhled, který je tvořen investičními doporučeními jednotlivých analytických domů. Názor obsahuje roční cílovou cenu, konsenzus očekávaného vývoje a hodnocení analytika, který názor poskytl. Součástí je také celková průměrná roční cílová cena a odkazy na zveřejněné investiční doporučení analytiků.

Obchodní signály dle technické analýzy 

V reálných účtech TraderGO jsou generovány obchodní signály na základě technické analýzy technologie Autochartist. Tyto signály je možné najít pro akcie, akciové CFDs, měny a komodity, na očekávaný růst i pokles ceny. Signál vždy obsahuje informaci o směru pohybu, časovém intervalu, názvu grafické formace nebo technickém signálu, zdali již došlo k aktivaci signálu, pravděpodobnost statistické úspěšnosti signálu a kvalitu signálu. 

Pravidelné analýzy

Investiční centrum české spořitelny

Nastavení zasílání analýz České spořitelny je možné na stránkách www.investicnicentrum.cz . Nejprve je nutné se zaregistrovat pod záložkou Moje centrum a následně si vybrané analýzy objednat. Klienti s reálným obchodním účtem TraderGO mohou využívat pravidelné tržní analýzy a reporty, které jsou zasílány bezplatně.

Ranní komentář "Morning Call"

Každý pracovní den ráno je pro vás připraven krátký souhrn aktuálních informací z finančních trhů ve formě video komentáře analytiků Saxo Bank, v návaznosti na předchozí obchodní seanci a s výhledem na aktuální den. Odkaz na video podcast najdete pod tímto odkazem.

Analytické nástroje

Pro obchodování v TraderGO můžete využít profesionální nástroje k technické či fundamentální analýze.

Technická analýza

K technické analýze je možné využít přibližně padesát technických indikátorů ve webové verzi obchodní aplikace a více než šedesát indikátorů v instalované verzi TraderPRO. Indikátory lze libovolně editovat a vzájemně kombinovat mezi sebou. Dostupné jsou také nejrůznější grafické formace. 

Fundamentální analýza

Ukazatele fundamentální analýzy je možné najít pod záložkou Obchodování, Přehled, Fundamentální ukazatele. 

V přehledu lze nalézt základní informace o společnosti, například z pohledu tržeb, ziskových ukazatelů, poměrových ukazatelů, dividendového výnosu a dalších. Data jsou k dispozici za několik posledních let. 

Vyhledávání akcií - Stock Screener

Obchodní aplikace TraderGO umožňuje filtrovat akciové společnosti podle několika různých parametrů. Můžete tak například vyhledat jen akciové tituly z konkrétního odvětví a dividendovým výnosem přes 5 % nebo nákupním doporučením. Filtr je možné zobrazit v rámci seznamů - watchlistů, vytvořením nového seznamu s filtrem. 

Zprávy o konkrétních společnostech

Zprávy ohledně konkrétních akciových společností je možné vyhledat přímo v okně zpravodajství, zadáním požadovaného názvu do vyhledávacího pole.