Analýzy a reporty

Investiční doporučení

Ocenění akciových titulů

U většiny akciových titulů je možné v obchodním účtu TraderGO, v okně Přehled, najít u zvolené akcie analytický výhled, který je tvořen průměrnými hodnotami roční cílové ceny, dividendového výnosu, poměrových ukazatelů P/E a P/B ratio a samozřejmě aktuálního investičního doporučení. Podrobnější analýzy jsou pak k dispozici pod záložkou Otevřít analýzu akcií.

Obchodní signály dle technické analýzy 

V reálných účtech TraderGO jsou generovány obchodní signály na základě technické analýzy technologie Autochartist. Tyto signály je možné najít pro akcie, akciové CFDs, měny a komodity, na očekávaný růst i pokles ceny. Signál vždy obsahuje informaci o směru pohybu, časovém intervalu, názvu grafické formace nebo technickém signálu, zdali již došlo k aktivaci signálu, pravděpodobnost statistické úspěšnosti signálu a kvalitu signálu. 

Pravidelné analýzy

Investiční centrum české spořitelny

Objednání analýz České spořitelny je možné na stránkách www.investicnicentrum.cz . Nejprve je nutné se zaregistrovat a následně si vybrané analýzy objednat. Klienti s reálným obchodním účtem TraderGO mohou využívat pravidelné tržní analýzy a reporty, které jsou zasílány bezplatně.

Ranní komentář "Morning Call"

Každý pracovní den v 9.20 je pro vás připraven krátký souhrn aktuálních informací z finančních trhů ve formě video komentáře analytiků Saxo Bank, v návaznosti na předchozí obchodní seanci a s výhledem na aktuální den. Odkaz na video komentář najdete přímo v Chatu na Vašem obchodním účtu TraderGO, nebo na www.home.saxo, pod záložkou Insights, Morning Call

Analytické nástroje

Pro obchodování v TraderGO můžete využít profesionální nástroje k technické či fundamentální analýze.

Technická analýza

K technické analýze je možné využít přibližně čtyřicet technických indikátorů ve webové verzi obchodní aplikace a více než šedesát indikátorů v instalované verzi. Indikátory lze libovolně editovat a vzájemně kombinovat mezi sebou.

Fundamentální analýza

Fundamentální analýza a specifické vyhledávání akciových titulů je možné pod záložkou Zprávy a výzkum. Analytický nástroj mohou využívat klienti TraderGO bezplatně, avšak je nutná aktivace služby pod záložkou Účet, Předplatné, Nastavení předplacení, Analysis.

Vyhledávání akcií - Stock Screener

Obchodní aplikace TraderGO umožňuje filtrovat akciové společnosti podle několika desítek parametrů. Můžete tak například vyhledat jen akciové tituly z konkrétního odvětví a dividendovým výnosem přes 5 % nebo nezadlužené společnosti s nákupním doporučením a cílovou cenou o požadovanou míru nad aktuální.

Analýza fundamentu

Data k analýze fundamentu konkrétní akciové společnosti naleznete v instalované verzi aplikace pod záložkou Zprávy a výzkum, Akciová analýza.

V reportech lze nalézt základní informace o společnosti, přehled základních ukazatelů, investice manažerů společnosti, historická data a výhledy většiny fundamentálních ukazatelů jako jsou například tržby, zisky, ziskové ukazatele EBIT, EBITDA, cash flow, poměrové ukazatele P/E, P/B, EBIT/EBITDA margin, porovnání s ukazateli konkurenčních společností, a mnoho dalších.

 

Několik vybraných reportů akciových společností si můžete prohlédnout i v rámci demo účtu TraderGO, v sekci Grafy. Jedná se například o analýzy společností Apple, Microsoft, Siemens a dalších.